Ploché střechy

 

 Dnes již nemusí  být  ploché  střechy strašákem,  jakým bývaly kdysi. Ovšem za předpokladu použití  kvalitních materiálů a jejich správné aplikace.

Nespolehlivost  plochých střech v minulosti  způsobovaly,  kromě nekvalitní práce, hlavně  nevhodné  materiály  z oxidovaných asfaltů typu IPA, v lepším případě Sklobit, které navíc bylo nutno chránit vrchním reflexním nátěrem. Pokud požadujeme dlouhou životnost a nulovou údržbu, jsou dnes tyto  materiály  jako  finální  vrstva  plochých  střech  naprosto  nevyhovující. Mají  totiž  průtažnost do  2%  a  časem  praskají.  Jsou tedy vhodné pouze jako podkladní pásy.

Nabízíme proto zásadně izolační pásy modifikované SBS kaučuky. Tyto mají, na rozdíl od pásů z oxidovaných asfaltů, až 50% průtažnost, nosnou vložku z kvalitní polyesterové rohože a jsou na povrchu opatřeny břidličným posypem, který je chrání proti UV záření a činí je po celou dobu životnosti bezúdržbovými. Navíc používáme především pásy o tloušťce 5,2 mm, které více odolávají zvýšenému namáhání než pásy 4 milimetrové a prodlužují tím životnost celé střechy.

Dále provádíme ochranné nátěry starších střech, které jsou vhodné jako dočasná ochrana stávající izolace, např. k zatmelení drobných prasklin, příp. jako ochrana izolace proti UV záření.